Skip links

Kuidas sooritada IELTS ja saada suur punktisumma?

Alustuseks peaksite välja selgitama, millist punktisummat nõuavad kõrgkoolid, kuhu kavatsete avalduse esitada. Lisaks on oluline arvestada, et enamik õppeasutusi tunnustab ainult Academic IELTSi.
Mõistlik on esmalt sooritada inglise keele taseme veebipõhine proovitest, et saaksite hiljem oma edenemist jälgida. Tasuta veebitesti saate sooritada meie veebisaidil.

Kontrollige oma inglise keele oskuse taset 
Test koosneb 50 küsimusest. Valige üks neljast valikust. Kui te pole kindel, milline valik on õige, jätke see vahele ja minge järgmise küsimuse juurde. Ärge kasutage testi läbiviimiseks lisamaterjale, vastasel juhul ei ole testi tulemus objektiivne.

Järgmine samm võiks olla IELTSi ettevalmistuskursused rühmas või individuaalselt või iseseisev õpe õppematerjalide alusel. Loomulikult on igal valmistumisvariandil plusse ja miinuseid ning enne lõpliku valiku tegemist teatava õppevormi kasuks käsitleme neid täpsemalt.

IELTSiks iseseisev valmistumine

Ta võimaldab pühendada igale aspektile nii palju aega ja tähelepanu, kui vajalikuks peate. Niiviisi läbite õppekava omas tempos.

Kuid aspekti “Speaking” kvalitatiivne arendamine üksinda pole võimalik, sest pole kedagi, kes teile tagasisidet annaks, mis tähendab, et täisväärtuslik dialoog ei toimi. Kui aga harjutate “Speaking” monoloogi vormis, siis leiate end olukorrast, kus puudub objektiivne hinnang.

Mis puutub lugemisse “Reading” ja kuulates arusaamisse “Listening”, siis hea õppematerjali ja testide vastuste olemasolul on see täiesti võimalik, kui pingutate piisavalt ja järgite enesedistsipliini.

IELTS-eksami teine ​​aspekt on kirjutamine “Writing”, mis koosneb kirjandi kirjutamisest ja protsessi, graafiku või tabeli kirjeldamisest. Tundub, et ise kirjutada kirjandit ja kirjeldada graafikut on võimalik, kuid kahjuks pole kedagi, kes teie tööd kontrolliks, ja taas leiate end olukorrast, kus teil pole kusagilt tagasisidet saada ja on raske kontrollida õigsust ja edenemist, samuti hinnata selle olemasolu ja tempot.

IELTSiks valmistamine koos õpetajaga

Kui õpe toimub rühmas, siis seal näete laiemat pilti ja saate hinnata oma taset rühmakaaslaste taseme üldisel taustal. Võite isegi tunda võistlusvaimu ja pühendute rohkem eksamiks valmistumisele. Nagu praktika näitab, kulgevad tunnid seltskonnas lõbusamalt, elavamalt ja mõnusamalt.

Spetsiaalsetel IELTSi ettevalmistuskursustel selgitab õpetaja kõik peensused ning analüüsite levinud vigu, mille tõttu õpilased tavaliselt eksamil punkte kaotavad. Õpetaja räägib teile üksikasjalikult, mida eksamineerijad teilt Academic IELTSi igas aspektis täpselt ootavad. Lisaks saate alati kõige objektiivsema tagasiside nii professionaalselt IELTSi koolitajalt kui ka rühmakaaslastelt. Rühmas õppimise negatiivne külg võib olla teabe tajumise keerukus meeskonnas, kui teil on raske keskenduda, kui te pole omaette. Teiseks puuduseks võib olla liiga suur rühm, kus õpetajal pole aega igale õpilasele piisavalt tähelepanu pöörata.

Õppimine OpenIQ koolis

Koolis OpenIQ on IELTSi ettevalmistusrühmad alati väikesed, kuni 6-liikmelised, eelkõige teie mugavuse ja võimalikult lühikese ajaga parima tulemuse saavutamise nimel. Pakume kahekuulist intensiivset akadeemilist IELTSi ettevalmistuskursust professionaalsete inglise keelt emakeelena rääkivate õpetajatega, kellel on laialdased kogemused rahvusvahelisteks eksamiteks ettevalmistamisel.

Õppevormi valikul tuleb lähtuda isiklikest eelistustest ja mugavusest, kuid vahel tasub teha kompromiss inglise keele praeguse taseme ja IELTSi sihtpunktisumma olulise erinevuse tõttu. Seega, kui olete praegu Intermediate´i alumisel lävel ja teie eesmärk on 7,5-8 punkti, siis kulgeb teie teekond suure tõenäosusega väga raskelt, kui otsustate selle läbida ilma professionaalse IELTSi koolitaja abita. Ja vastupidi, kui teil on nüüd kindel B2-B2+ ja üldiselt räägite soravalt ja mõistate hästi kuuldut, teil on korralike esseede kirjutamise kogemus, siis võib kvaliteetsest õppematerjalist koos proovitestide ja nende vastustega olla suur abi iseseisval eksamiks valmistumisel. Ometi on siin üks “aga” – ainult väga distsiplineeritud ja vastutustundlikud kandidaadid on võimelised Academic IELTSiks valmistuma iseseisvalt kvaliteetsel ja edukal moel. Kui tunnete, et teile sobib kõige paremini eksamiks valmistumine koos professionaaliga, siis siin saate lähemalt tutvuda meie õpetajate meeskonnaga.

Peatsete IELTSi ettevalmistusrühmade
ajakava leiate siit

Rühma saate
registreeruda siin